handdator

Visa fullständig version : Viktigt - Boende vid Gelleråsen


Daniel L
2001-06-07, 18:31
För er som tänkt sova över vid banträffen på Gelleråsen den 14 Juli och vill ha sköna sängar är det dags att anmäla sig snarast möjligt.



"Vi har preliminärbokat 50 bäddar på Karlskogas Vandrarhem, vackert beläget vid sjön Möckeln och nära till de centrala delarna av stan. Bäddar finns bokade både för natten mellan fredag och lördag (innan träffen) och för natten mellan lördag och söndag (efter träffen). Alla som känner att de har långt att resa är välkomna att redan på fredagen komma till Karlskoga för att slippa åka hemifrån tidigt på lördag morgon. Större delen av styrelsen och regionansvariga kommer att finnas på plats.

Bäddarna är i fyrbäddsrum och kostar 115kr/natt. Lakan måste medtagas eller kan hyras för 50kr. Frukost kostar 50kr/dag.

Bokning av sängplats och eventuellt frukost/lakan måste ske senast 10 juni då vi måste meddela vandrarhemmet hur många bäddar vi vill ha."



Bokning sker på medlemssidorna.



Hoppas vi blir ett stort och glatt gäng. :)



/Daniel L - Medlem #94

imported_peter
2001-06-11, 08:10
Nu är det sista chansen för boendebokningen..

Vi kommer under kvällen att ta bort bokningsformuläret och meddela vandrarhemmet antal platser vi önskar.



Har du planerat att komma till Gelleråsen och vill ha ett bra och billigt boende tillsammans med en stor del av övriga klubben så har du dagen på dig att fylla i en anmälan på medlemssidorna. Det går också bra att kontakta mig (peter@200sx.nu) för mer info.



- Peter / klubbsekreterare 200SX OGS - "I hardly touched it, it just broke!"